Egyiptomi utazás előtt ajánlatos hepatitis-A és B, hastífusz és tetanusz elleni védőoltásokat felvenni, ha nem szeretnénk kellemetlen betegségeket elkapni
GYÍK
Egyiptomba utazunk és szeretnénk védettséget szerezni az előforduló betegségek ellen. Barátaink, akik voltak már Egyiptomban, azt mondták, nem szükséges védőoltás, én azonban félek.
Egyiptomban sokféle betegséget lehet elkapni, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki beteg lesz, aki kiutazik oda. Sokaknak viszont elrontja a nyaralását, sőt még hosszabb időig tartó betegséget is össze lehet szedni.
A legjobb védekezés a megelőzés, ezért érdemes az oltásokat felvenni, hiszen akkor legalább ezen betegségek ellen biztosan védettek lesznek.
Az étellel/vízzel terjedő betegségek közül a hepatitis A és a hastifusz ellen van oltás. Az A hepatitis könnyen terjedő betegség, ez ellen mindenképpen érdemes felvenni az oltást, a hastifusz ellenit csak annak, aki nem csak elegáns szállodában, étteremben étkezik, hanem utcán, piacon is szereti kipróbálni a helyi ételkülönlegességeket.
Az oltásoktól függetlenül lehetőleg kerülni kell a nyers ételeket (pl. zöldségeket, gyümölcsöket hámozva javasolt fogyasztani). A fagylaltban és a jégkockában is lehet csapvíz, amit még fogmosásra sem javasolt használni. Ajánlatos a gyakori kézmosás is!
A B hepatitis vér közvetítésével, elsősorban szexuális úton, illetve egészségügyi beavatkozás során, nem steril eszközökkel (fogászat, sebellátás, injekció, tetoválás, akupunktúra stb.) terjed. Egyiptomban a lakosság nagyobb hányada hordozza ezt a vírust, és a higiénés viszonyok sem mindig megfelelőek.
Ha valaki vidéki területre (pl. sivatag) megy nagyobb kirándulásra, ahol nincs orvosi ellátás és 10 éven belül nem kapott tetanusz ellen oltást, ezt is érdemes felvennie.
Vissza a GYIK - hoz
Kiemelt témák
Hasonló hírek
Mit tegyünk, vagy ne tegyünk a bőröndbe? – gyakorlati tippek a helytakarékosság jegyében

A nyaralás előtti pakolás sokaknak bosszúságot okoz, amit a légitársaságok poggyászra vonatkozó súlykorlátozásai sem tesznek könnyebbé. Sajnos el kell fogadnunk a tényt, hogy nyaralásunkra nem tudjuk a ruhásszekrényünk és cipős fiókunk egész tartalmát magunkkal vinni! Az alábbi praktikák segítségével viszont egyszerűen kiválogathatjuk azokat a darabokat, amikre valóban szükségünk lesz, és azokat is, amiket jobb, ha otthon hagyunk.
TovábbKoronavírus Magyarország

Már van magyarországi fertőzött. A koronavírus egy új vírus, mely foglalkoztatja a világot 2020 év elején. Senkit ne tévesszenek meg az álhírek, kizárólag hivatalos forrásokból tájékozódjon. Cikkünkben megmutatjuk mely oldalakat érdemes rendszeresen felkeresni, hogy naprakészek legyünk.
Hihető információk a koronavírusrólSzexturizmus

A turizmust és szexet összekapcsoló képzeteinkben általában egy olyan férfi bukkan föl, aki azzal a céllal utazik a fejlődő országok valamelyikébe, hogy ott prostituáltakkal szexuális kapcsolatot létesítsen.
SzexturizmusMediterrán utazás veszélyei

Ha amellett döntöttél, hogy idén nyáron a Földközi-tenger habjaiban merülsz el, akkor jól választottál. A viszonylag közelinek számító mediterrán országok sok kalandot, tartalmas vakációt ígérnek. Mediterrán rovatunk célja, hogy hasznos utazási és egészségügyi tippeket nyújtson a körültekintő utazóknak.
Mediterrán utazás veszélyeiUtazás kedvencekkel

A legtöbb lelkes állattartó még a nyaralást is a kedvencével tervezi. Ilyenkor számos, az állat szempontjából fontos körülményt kell figyelembe venni, mint például a megfelelő szállítási körülmények biztosítása, vagy az állatbarát szállás felkutatása.
Utazás kedvencekkelUtazás gyerekekkel

Egy utazás megszervezése mindig nagy körültekintést igényel. A kisgyerekkel utazó családoknak ráadásul kiemelt figyelmet kell arra szánni, hogy feltérképezzék a legbiztonságosabb, gyerekbarát üdülőhelyeket.
Utazás gyerekekkelOrszágajánló
Románia
Románia – régi és újAzok, akik az előző rendszer ideje alatt látogatták meg Romániát valószínűleg egy teljesen hibás képet őriznek magukban erről az országról. Az elmúlt évek rohamos fejlődése nyomán ez az ország már teljesen más, mint húsz évvel ezelőtt volt. Bár még ma is találkozni az úton baktató lovas szekerekkel, de az úthálózat, az infrastruktúra és a közbiztonság hatalmas változáson ment át. A hosszú idő után visszalátogató turista számára Bukarest egy teljesen új várossá vált. Ugyanakkor Erdély még ma is őrzi régi... Románia